

3 reacties op “Blijft het nodig om de golfbanen op de Tour te verlengen of lossen we het anders op? Door golfpro Martine Martens”
Geef een antwoord
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
…nieuws, meningen en ervaringen van, voor en door golfers
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
Met het verlengen van de banen geef je juist longhitters een voordeel. Immers, hoe dichter je bij de hole bent, des te beter de score.
Het vernauwen van de fairways, hogere roughs en pin posities die alleen vanaf midden fairway goed te bereiken zijn biedt wellicht meer kans?
Nee, geen langere holes wat mij betreft. Het golfspel wordt er niet mooier op. Als je ziet wat voor lelijke swings de longhitters maken dan denk ik eerder aan meppen en zo ver mogelijk met veel kracht, dan aan een prachtige swing maar dan wel midden op de fairway. Amerikaans banen zijn inderdaad saai met brede fairways. Allemaal voor de longhitters. Uiteraard wordt de techniek, de lichaamsconditie en het materiaal steeds beter, maar het golfspel an sich wordt er niet mooier van. Wij leren altijd van onze pro’s dat je geen kracht moet gebruiken bij je swing, dus niet meppen. Maar helaas zie je ook onder de amateurs steeds vaker dan men kennelijk denkt dat je vooral ver moet slaan en dus staan vooral heren, maar ook dames, te slaan alsof het honkbal is. Met alle gevolgen van dien; naar links, rechts, in de rough, het water….en dus zoeken!
Ik sla niet zo ver, maar wel straight en dat is vooral waarom ik een voor mijn lijftijd lage hcp heb.
Ver is niet beter, Voetballers schoppen en koppen ook steeds verder. Moet je daarom de voetbalvelden ook verlengen?? Maak de golfbanen moeilijker, met smallere fairways, meer glooiingen, blind greens, etc., zoals je op de links banen ziet en in bergachtige streken.
Eerlijk gezegd geniet ik altijd meer van een golfbaan waar de spelers al hun talenten moeten aanspreken om met een goede score voor de dag te komen. Het spel op de meeste Amerikaanse banen is uitzonderlijk saai. Op een paar banen na dan.
Alles is bijna target golf, maw je kan recht voor de vlag gaan want de greens houden overal. En dan is het dus langer drive, wedge putt. Erg saai.
Als je dat vergelijkt met een linksbaan in Schotland – dan heb je het ineens over een heel ander spel. Hier kan je de greens niet zomaar aanvallen want die zijn vaak hard. Dan moet een speler een andere manier vinden om die bal erop te krijgen. “Knikkeren” noemden we dat vroeger. Maar wel een echte kunst.
Voor mij moeten banen veel minder gemaakt worden voor lange drives en veel meer voor tactisch en technisch uitdagend golf. Die lange drive? Die is op een long driving contest nog altijd 100-150 meter verder dan die van Koepka.